Fri, Aug 02 | SteelStacks

Musikfest - Bethlehem, PA

Music from every genre rocks Bethlehem for 10 days straight
Registration is Closed
Musikfest - Bethlehem, PA

Time & Location

Aug 02, 2019, 7:00 PM – Aug 11, 2019, 11:00 PM
SteelStacks, 101 Founders Way, Bethlehem, PA 18015, USA

About the Event

Find us in the southern half at Martin Guitar Handwerkplatz. https://www.musikfest.org/wp-content/uploads/sites/6/2014/11/MF19_SOUTH_Map.pdf for a map.

2019 A-Z Lineup

!!! (Chk Chk Chk)

&More

•ITO•

500 Miles to Memphis

70’s Flashback Band

The Aardvarks

Aaron Dussing & Polka Revolution

The Academy Blues Project

Acoustic Pursuit

Adam Web

Ahli

Alex Meixner Band

Alexandra La Reina De La Bachata

All the King’s Men: Jolly Joe Timmer Tribute Band

Allegro Dance Company

Almond&Olive

Altino Brothers

Amanda Rose Riley

American Religion

AMFM: Andy Mowatt’s Frequency Movement

The Amish Outlaws

Amy Faden

Amy Jay

Andrea Nardello

Andrew Portz

Aneudy Puello

Annie and the Fur Trappers

Attic Projects

Aubrey Haddard

Avenue 16

Banchi

Barynya Balalaika Duo

The Bastards

Bastard Bearded Irishmen

The BC Combo

Believe in Ghost!

Belle of the Fall

Ben Tyler

Bencoolen

Benji & Rita

Big Bone Daddy

Big Boy Brass Band

The Big Takeover

Big Whiskey

Bil Krauss

Billy Bauer Band

Billy Hector Band

Billy Walton Band

The Bitters

Black Tie Brass

Blackbird Society Orchestra

Blair Crimmins & the Hookers

Blue Jean

The Blues Brotherhood… The Ultimate Tribute To The Blues Brothers

Boat House Row (Yacht Rock Experience)

Bobby Siegfried

Born into the Arts

Brad Paisley

Brain Damage: A Tribute to Pink Floyd

Brandon “Taz” Niederauer

The Bratwurst Boys

Brianna Nelson

The British Invasion Experience

Brother Jerome

The BRUCE Show (MSB’s Bruce Springsteen Tribute)

The Brummies

Bryan Tuk Complex

C.C. Coletti Band

Cari Ray & The Shaky Legs

Caribbean Steel Rhythms

Carly Moffa

Carn & Kostoff

Cartesion Dance Academy

Carver Commodore

Cass Noelle

Central City Orchestra

Ceramic Animal

The Chainsmokers

Chamomile and Whiskey

Cherry Crush

Chestnut Grove

Choir! Choir! Choir!

Christine Martucci

Christine Martucci & the Band of Love

Cilantro Boombox

Cinnamon Jones

Class of ’84

Common Bond

Community Music School

Copper Fields

Corinne Mammana Quartet

Craig & Nyke

Craig Kastelnik & Friends

Craig Thatcher Band

Crimson Apple

Cubbage

Cunningham & Associates

Daisy Jug Band

Dallas Vietty Musette Project

Dancing Dream – ABBA Tribute

Danielle Ponder and the Tomorrow People

Dave Fry

Dave Wilson Quartet

David Wilcox

De Tierra Caliente

Deaf Poets

Dear Anna

DeMarina Trio

Dentist

Devlin Miles

Dillon Carmichael

Dina Hall Band

Dirty Dollhouse

The Dirty Streets

DJ Kilmore

Drew Nugent & the Midnight Society

The Dude Ranch (Blink 182 Tribute)

Dwight and Nicole

Dylan Michael

Earth, Wind, Fire

East Coast Salsa Scene

The Easy Leaves

The Electric Farm

Elektrik Company

Elegance String Quartet

Eljuri

Elysium Quartet

Emily Hackett

Empresarios

Entertainer Tommy Zito

The Eric Mintel Quartet

Erin Harpe & the Messers

Experience Janis: The Janis Joplin Tribute

Fanclub

Ferdinand The Bull

Fig for a Kiss

The Flamin’ Caucasians

The Flaming Ginger

Flowers for Taco

Floxy Bee, the Hikkoso Queen

Friar’s Point

Fright Barker & Sons

Fritz’s Polka Band

Frog Holler

Funky Dawgz Brass Band

The Funny Waiter

Fusion Jazz Trio

Gabriel Royal

Galipote

Garden State Radio

Gene Perla Quartet

George Hrab

Get Trick’d

Godsmack

Grace Morrison

Graffiti Smile

The Great Djembe Jam

The Groove Merchants

GT3

GUSTER

HALA – Hispanic American League of Artists

Hawk Quartet

Heavenly Harps & Soprano

Hector Rosado ORQ Ache

Hedera

Herencia Jibara

Holler and the Hand

Homegrown Godfrey Daniel’s

The Honey Badgers

Honeysuckle

Hot Club of Philadelphia

Humming House

Igor and the Red Elvises

Incubus

Indian Summer Jars

Into the Mystic: Van Morrison Tribute

Irish Stars Parker School of Irish Dance

Island Time

Jac Carson

Jac with No K

Jackson Pines

Jakopa’s Punch

James Arlowe and the Primal Daze

Jared & the Mill

The Jazz Thieves

Jeff Crosson Acoustics

Jeremiah Tall

Jessica Cayne

Jess Novak Band

JD & su Grupo En Secuencia

Jimmy and the Parrots

Jimmy Farrell

Jim Rezac

Jimmy Maravetano

Joe Grushecky and the House Rockers

Joe Stanky and the Cadets

Joe Wagner Jazz Trio

John Brown and the Hatchets

John Byrne Band

John Fogerty Tribute Project

John Frinzi

John Hufford

John Stevens Polka Band

Johnny Fury

Johnny Hayes and the Love Seats

Jon Fadem

Jon Worthy & the Bends

Jordyn Kenzie

Josh Squared Band

Julia Sommer

Justin Angelo Band

Kate Mills

Katie Ferrara

Kayla Avitabile

KC Makes Music & Jordan Meyer

Kelley, Ellis and Flynn

Keystone Project

Kübler and Ross

Kyle Swartzwelder

La MEGA Radio Showcase

Ladada

Lady antebellum

The Large Flowerheads

Laundry Day

Lauren Marsh

Laura Purfield

Lauren Davidson

Legacy

Lehigh Valley Cloggers

Light My Fire: The Doors Tribute

The Lesson Center

The Lightweight Champs

Little Buddy

Little Stranger

Looseleaf

Los Pleneros de USA

Lou Franco Project

Luke McManus

Lehigh Valley Music Teacher Association

LVMA Showcase: MindMaze

LVMA Showcase: The Beautiful Distortion

Magic Bean

Manager

MarchFourth

Maria Rosé

Marielle Kraft

Mark Ehrenfried

Matt Dellecker

Matt Wheeler

Mauvestrom

Max Swan

Maya Wagner

Medusa’s Disco

Michigander

Midnight Shift with Rockin’ D

Mike Lorenz & the Witherbees

MiZ

Minos the Saint

MIPSO

Miss Karen’s Dance Studio

The Moon City Masters

The Moondogs

Moravian College Jazz Faculty Ensemble

Mosey Beat

Motherfolk

Mountain Xpress

The Muckers

Music from China

Najwa Parkins and the Resolute Sound

Nalani & Sarina

Nicholas Goluses

Nick Moss Band

The Nerds

The New Respects

Nik Greely & the Operators

October Rose

O’Grady Quinlan Academy of Irish Dance

Oliver Bates Craven

Ophelia

Orbital Drumline

Originaire

PA Mambo Orquesta

Passarinho

Passion fruit

Pat Foran

The Paul Giess Group Ft. V. Shayne Fredrick

People’s Blues of Richmond

Pepperwine

Philadelphia Funk Authority

Phillip Phillips

The Pietasters

Polkadelphia

Post Junction

Precision Dance Studios

The Radka Project

Red Baraat

Red Hot Ramblers

The Renaissance Orchestra

The Revivalists

River City Slim & the Zydeco Hogs

The River Drivers

Roanoke

Robbie Lawrence and the Steelworkers

Robert Miller’s Project Grand Slam

Rock Steady

Rogue Diplomats

Roi & the Secret People

Romeo Delight – The Ultimate Van Halen Tribute Band

Roopa in Flux

Rose Salamone featuring John Harding & Deana Martin

Rubix Kube

Ruby Dear

Salt Petal

Sara Ontaneda

Sarah Ayers / James Supra

Sarah Borges and the Broken Singles

Satori

School for the Arts

School of Rock Band Street Band

Scott Marshall & the Hillbilly Souls

Scott Marshall’s Highway

SCR

Screaming Broccoli

Scythian

Seamus Kennedy

Sean McConnell

Secret American

Serene Green

Seth Witcher

Shane Reimer and Them Spicy Boize

Sharon Plessl School of Dance

Shilpa Anath

Shinbone Alley Stilt Band

The Silver & Brass Trombone Quartet

Skrizzly Adams

Skyfoot

The Slicked Up 9’s

Slingshot Dakota

Slippery When Wet: The Ultimate Bon Jovi Tribute

Smith Compound Band

Smoky Knights

The Sofa Kings

Soulsha

Sound Birds

Spiders Dressed in Red

Stacy Gabel

Starting Tomorrow

Steal Your Face: Grateful Dead Tribute

Steal Your Peach

Steel Blossoms

SteelStacks HS All Star Band

Stefanie Johnson

Stephanie Chou

Stephen Babcock

Steppin’ Out!

Steve Brosky

Steve Miller

Stolen Rhodes

Strawberry Fields: The Ultimate Beatles Tribute Band

The Stray Seeds

Summer Scouts

Sunshine Symphony

Susan Cattaneo

Sweet Little Bloodhound

Swing That Cat

The SwingTime Dolls

Tameca Jones

The Tequila Rose Band

This Way to the Egress

Thoreau Piano Trio

The Three Lelicas

Tim Harakal

TIOGA

TJ Kong & The Atomic Bomb

Train & Goo Goo Dolls

Troubadour

Trouble City All Stars

Troy Engle & Southern Skies

The Truants

Tshila

Twin Ghost

The Ultra Kings

The Uptown Band

The Verdict

Vin Mott Blues Band

Vitruvia

Viva Vallenato! Cumbia Band

Wacky Chad

The Wallace Brothers

We Banjo 3

We May Be Right: Billy Joel Tribute

Weakened Friends

Weezer

Who’s Next: The Ultimate Tribute to The Who

The Wild Hymns

William Wild

Winston

Wylder

Yaniza

Zach Matari and the After Parti

Zach Russack

Zaire

Registration is Closed

Share This Event